Navigācija
Your Cart

Degvīns/Brendijs/Rums

Degvīns/Brendijs/Rums

Ikviens, kurš domā, ka spāņu alkohols ir tikai vīns, dziļi maldās. Ir liels skaits spāņu stipro alkoholisko dzērienu. Tos ražo, fermentējot izejvielas no augļiem vai dārzeņiem. Populārākie no tiem, spāņu brendijs – Heresa brendijs un spāņu degvīns – El aguardiente de orujo. 

Spāņu brendijs – faktiski, spāņu konjaks. Spāņu brendiju sauc arī par Spānijas heresa brendiju. Tradicionālais spāņu stiprais alkoholiskais dzēriens jau vairākus gadu desmitus tiek ražots Spānijas dienvidos no spirta un vīna destilātiem, kas vairāk nekā 6 mēnešus izturēti amerikāņu, retāk franču ozolkoka mucās. Turklāt pirms spāņu brendija šajās mucās vismaz trīs gadus tiek glabāts heress (Jeres) - stiprināts vīns, ar alkohola saturu 15,5 - 25%. Sākotnējā heresa veids nosaka galīgo brendija veidu. Piemēram, spāņu heresa brendijs Fino vai Manzanilla mucās ir viegls un elegants. No Pedro Jimenez - tik spilgts, piesātināts un teksturēts, ka ar lielāko vēlmi jūs to neizdzersiet daudz.

Destilātu iegūst ar divām destilācijas metodēm. Tas, kurš ir vienkāršāks - Destilado - īpašās nepārtraukta cikla kolonnās. Tas ir spēcīgs (dažreiz līdz 95 grādiem), lēts un garlaicīgs. Labāks un interesantāks variants - Holandas - veidojas Alquitara destilatoros, kas tiek apsildīti ar ozolkoka malku. Tas nav ļoti spēcīgs (līdz 70 grādiem), bet aromātisks. Brendija izturēšana Spānijā tiek gatavota pēc “Solera” sistēmas, kad vecais brendijs tiek pastāvīgi sajaukts ar jaunāku brendiju. Tas ļauj sasniegt vienmērīgu un daudzpusīgu garšu. Nogatavināšanas procesā labs spāņu brendijs zaudē stiprumu līdz 36-45 grādiem.

Dažkārt heresa brendiju Spānijā saldina ar heresu. Dažos gadījumos tiek izmantotas citas piedevas, tostarp apelsīns un karamele. Bet labākajiem dzērieniem nekas netiek pievienots. Spānijas heresa brendijs ir atļauts izturēt tikai īpašā Andalusia apgabalā, ko sauc par heresa trīsstūri. Tas atrodas Cádiz  provincē starp Jerez de la Frontera, Sanlúcar de Barrameda un El Puerto de Santa María pilsētām. Spāņu brendijs tiek gatavots no Airen un Palomino vīnogām. Ik gadu tiek saražoti aptuveni 76 miljoni pudeļu augstas kvalitātes spāņu brendija. Spānijas brendiju klasificē pēc izturēšanas laika un gaistošo vielu satura:

Solera (novecošanās vismaz sešus mēnešus, gaistošo vielu saturs nav mazāks par 2 g litrā);

Solera Reserva (novecošanās vismaz trīs gadus, gaistošo vielu saturs nav mazāks par 2,5 g litrā);

Solera Gran Reserva (izturēts vismaz desmit gadus, gaistošo vielu saturs nav mazāks par 3 g litrā).


Spēcīgākais spāņu alkoholiskais dzēriens tiek saukts par El aguardiente, kas nozīmē "uguns ūdens" vai "degošs ūdens". El aguardiente ir izgatavots no orujo vīnogu sēklām, kātiem un mizām, kas palikušas pāri no vīna darīšanas procesa. Pēc raudzēšanas atvērtās tvertnēs izejvielas ievieto metāla destilācijas kubos – alikitaros. Destilācijas process ir vienreizējs un parasti ilgst ne vairāk kā sešas stundas. Sastāva, garšas un ražošanas tehnoloģijas ziņā aguardiente de orujo ir tuvu itāļu grappai, gruzīnu čačai, Čīles un Peru pisco. Spāņu stiprais alkoholiskais dzēriens, kas iegūts destilācijas rezultātā, ir bezkrāsains. Amatnieciskajā ražošanā tas ir nedaudz duļķains. Industriālajā - pilnīgi caurspīdīgs.

Tiesa, dažas aguardiente de orujo šķirnes mucās iztur vairākus gadus. Tad šis spāņu stiprais alkoholiskais dzēriens kļūst zeltains un pat dzintarains. Ja aguardiente de orujo gatavo uz garšaugiem, medus, garšvielām vai kafijas bāzespupiņām, tas iegūst dažādus dzeltenas, zaļas un brūnas nokrāsas. Spāņu degvīns tiek ražots galvenokārt ziemeļos, tā stiprums sasniedz 80%!


Šajā kategorijā nav preču.