100% dabīgs produkts
Pirmā, aukstā spieduma olīveļļa ir "šķidrais zelts". Zinātāji to ielej apakštase, iemērc maizes gabaliņus un izbauda garšu.
Katrā virtuvē jābūt diviem, vēlams, trīs veidiem olīveļļas. Salātiem labāk pataupīt Extra Virgen eļļu. Cepšanai, sautēšanai - iesakām izmantot rafinētu eļļu.
Extra virgin olive oil (EVOO) vai spāņu valodā “Aceite de Oliva Extra Virgen” – tikai šis uzraksts ir garants, ka olīveļļai ir augsta kvalitāte.
EVOO – nozīmē, ka eļļa tiek iegūta no olīvām ar mehāniskiem līdzekļiem un netiek pielietotas nekādas ķīmiskās piedevas. Ja nosaukumā Extra virgin olive oil (Aceite de Oliva Extra Virgen) ražotājs izmaina kaut vienu vārdu – olīveļļas kvalitāte arī mainās un ne uz labo pusi. Neļaujiet sevi maldināt!
Galvenā tādas olīveļļas priekšrocība, ka saglabājušies visi veselīgie tauki un vitamīni.
Kas ir “zaļā eļļa”?
To gatavo no vēl nenobriedušām olīvām, kuras mēs saucam par zaļajām olīvām, kas novāktas oktobrī. Nezaļās eļļas izgatavo no olīvām, kas novāktas no decembra līdz janvārim
Kas ir nefiltrēta eļļa?
Nefiltrētā eļļa ir eļļa, kura ir duļķaināka pēc skata, tai ir izteiktāka garša kā filtrētai un aromātus var labāk novērtēt. Zaļās eļļas parasti nefiltrē, lai saglabātu visas to īpašības.
Pie mums Jūs varat iegādāties augstas kvalitātes olīveļļu. Paņemiet dažādus izlejamās olīveļļas veidus, nogaršojiet un sameklējiet tieši Jums piemērotāko variantu. Svarīga loma ir olīvu šķirnei no kā tiek izgatavota olīveļļa. Olīvu šķirne ietekmē garšu, aromātu un rūgtumu.
Jauktajā olīveļļā sīki sagrieziet jebkurus zaļumus pēc Jūsu gaumes. Gatavu maisījumu ielejiet formiņās un ielieciet saldētavā, iegūstot olīveļļu ar garšaugiem, ko Jūs varēsiet pievienot katram ēdienam.
Sarīkojiet sev gastronomiskus spāņu svētkus – paņemiet laba vīna glāzi, sieru Manchego, nedaudz hamona, olīvas un apceptos krāsnī maizes gabaliņus, kas apziesti ar olīveļļu.