Navigācija
Your Cart

Jauktie sieri

Jauktie sieri

Kurš gan nezina tādus siera ražošanas milžus kā Nīderlande, Francija un Itālija. Viņu Gouda, Camember un Parmesan jau sen ir visiem dzirdēti un iekarojuši savu auditoriju. Ko jūs zināt par spāņu sieriem? Neko? Tikmēr tie ne ar ko neatpaliek no saviem konkurentiem, ir gardēžu novērtēti un iegūst starptautiskas balvas!

Spāņu virtuve nav iedomājama bez siera. Hamons un siers ir bijuši spāņu virtuves pamats kopš seniem laikiem. Tāpēc gadsimtu gaitā spāņi ir guvuši ievērojamus panākumus siera gatavošanā. Rituļi tiek ražoti gan ģimenes saimniecībās, kur siera gatavošanas tradīcijas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, gan lielajās siera ražotnēs rūpnieciskā mērogā.

Kādus sierus var atrast Spānijas pilsētu plauktos? Svaigus un izturētus; no ļoti mīksta līdz cietam, kā akmens; ar cēlu pelējumu un bez tā; pievienojot garšaugus, trifeles, garšvielas un alkoholu. Kā redzat, katrs atradīs kaut ko sev tīkamu!

Izgatavots siers tiek no govs, aitas vai kazas piena. Bieži tiek praktizēta arī vairāku veidu sajaukšana. Uz produkta jūs vienmēr atradīsit izturēšanas termiņu. To apzīmē ar šādiem vārdiem:

-tierno - ļoti svaigs, nedaudz vairāk par nedēļu;

- semi-curado - no 2 līdz 4 mēnešiem;

-curado - 6 mēneši;

-viejo - 10-12 mēneši;

-añejo - gads vai vairāk.

Īsta spāņu siera garša Jūs var pārsteigt!

Jauktie sieri tiek gatavoti no divu vai trīs veida pienu  maisījumiem: aitas, govju un kazas. Tādiem sieriem piemīt patīkama garša un aromāts, ideāls variants brokastīm. 

Ieteicamā siera saderība ar citiem pārtikas produktiem
SIERS un VĪNS - klasiskais duets:
 jo vairāk piesātināta siera garša, jo izteiktākai jābūt vīna garšai. Svaigie, mīkstie sieri labāk sader ar maigiem vīnu veidiem;  
 vīni, kas satur alkoholu vairāk kā 14,5 % , labi sader kopā ar spilgti izteiktu nobriedušo siera garšu. Vīni ar alkohola stiprumu mazāk kā 12 % labāk akcentē svaigo un maigo sieru garšu.
 ieteicams, lai siers un vīns būtu no viena reģiona, tad tie lieliski papildinās viens otru.
SIERS un DŽEMS - mums neierasts savienojums. Paņemiet siera šķēlīti un 1-2 džema karotītes - izbaudīsiet pavisam jaunu garšu. Jūs sajutīsiet garšas sprādzienu - saldā džema un pikantā siera pēcgaršu. 
 svaigie sieri labi sader ar mūsu ziedlapu sērijas džemiem: no magoņu, apelsīnu, jasmīnu, rozes vai vijolīšu ziediem;  
 kazas sierus labāk baudīt ar augļu džemiem: vīnogu, ananāsu, granātābolu vai vīģu;
 pie izturētiem sieriem labāk baudīt  pikantos džemus: sarkanvīna, sarkano piparu, tomātu, alus vai sīpolu. 
SIERS un ETIĶI - sieriem piesātināto pienu garšu nepieciešams skābums, lai akcentētu siera garšu. Pietiek to sasmērēt vai iegremdēt izturētā balzametiķī.  

Govs, kazas un aitas piena maisījums piešķir šim sieram maigu garšu. Populārs spāņu siers, kas bieži tiek kombinēts ar svaigiem augļiem, cidoniju pastu (Membrillo) vai jaunu sarkanvīnu. Lielisks siers, izturēts 3 mēnešus.Sastāvdaļas: kazas, govs un aitas PIENS, sāls, himozīns, lizocīms (OLAS) un sie..
6.50€
Bez PVN:5.37€
Parādīt 1 līdz 1 no 1 (lapuses: 1)