Navigācija
Your Cart

Deserta vīni/Liķieri/Vermuti

Deserta vīni/Liķieri/Vermuti

Saldāku dzērienu cienītājiem piedāvājam visaromātiskākos saldos vīnus, liķierus un vermutus - ideāli, lai izbaudītu aukstos ziemas vakarus un ne tikai.

Ja pajautāsi tūristiem, kāds dzēriens viņiem asociējas ar Spāniju, vairums teiks, ka tā ir sangrija un viņiem būs taisnība.

Bet ne tikai viena sangrija ir slavena ar Spānijas zemi. Šodien parunāsim par dzērienu, ko vietējie ļoti mīl, bet atbraucēji nez kāpēc zina maz. Mēs runāsim par vermutu, kas ir iecienītākais aperitīvs Spānijā. Vermuts ir stiprināts vīns ar garšaugiem. Neaizstājamas sastāvdaļas ir Alpu vērmeles un hinīna koka miza, kas piešķir vermutam raksturīgu rūgtenu garšu.

Pasaulē slaveni itāļu zīmoli, piemēram, Martini, Cninzano. Tomēr spāņu zīmoli nekādā ziņā nav zemāki par tiem un daudzējādā ziņā pat tos pārspēj. Spāņu vermutam nav tik “smaga” garša, un to ir patīkami izgaršot.

Palutiniet sevi un atklājiet īstā katalāņu vermuta "Yzaguirre" garšu. Šis zīmols ir viens no vecākajiem Katalonijā.

Parasti to lieto kā aperitīvu pirms pamat ēdienreizes, lai pamodinātu un uzlabotu apetīti. Tomēr neviens nevar jums liegt baudīt šo brīnišķīgo dzērienu jebkurā jums ērtā laikā.

Vermutu parasti pasniedz atdzesētu, ar ledu un apelsīna šķēli. Glāzē vienmēr ievieto olīvu. Plus pasniedz klāt gāzētu ūdeni, lai jūs varētu atšķaidīt pēc garšas.

Lai sajustu šī dzēriena garšu, jāizvēlas tam piemērotas uzkodas. Vermutam ir sīva, rūgteni saldena garša, tāpēc sāļās uzkodas tam ir ideāli piemērotas. Piemēram, čipsi, olīvas, rieksti, noteikti siera veidi, anšovi. Papildus, standarta uzkodu (tapas), katrs bārs joprojām cenšas izdomāt savu unikālu, šim dzērienam raksturīgu uzkodu. Ļaujieties baudai, kā īsti spāņi, omulīgi iekārtojieties saules apspīdētā terasē un izbaudiet šo brīnišķīgo dzērienu.

Starp citu, par spāņu mīlestību pret vermutu, ka šī tradīcija ieņem nozīmīgu dzīves daļu, liecina fakts, ka ir īpašas iestādes, kas specializējas tikai šajā dzērienā, šos bārus sauc par “vermutērijām”. Labākās no tām atrodas Gracia apgabalā.

Pēc cukura satura spāņu vermutu iedala piecās kategorijās:

Extra dry (Īpaši sauss) – mazāk par 30 gramiem cukuru litrā;

Dry (Sauss) - no 30 līdz 50 gramiem litrā;

Half dry (pussauss) - no 50 līdz 90 gramiem litrā;

Half sweet (pussalds) - no 90 līdz 130 gramiem litrā;

Sweet (salds) – vairāk nekā 130 grami litrā.

Reserva vai Edición Limitada kategorijas vermuti tiek izturēti ozolkoka mucās. Atšķirībā no vīna, vermuts tajos nevis “noveco”, bet gan attīstās, iegūstot garšas stabilitāti un sarežģītību, bet nekādā gadījumā nezaudējot augu aromātu svaigumu. Tiek izmantota arī solera sistēma, ko parasti izmanto heresa vīniem.

Spāņu vermutu iedalījums pēc krāsas:

Riojo – Sarkans

Blanco – Balts


Izgatavots no Moscatel vīnogām. Aromātiskais, dabīgi saldais vīns no ekskluzīvām, Vidusjūras piekrastē audzētajām Moscatel vīnogām. Izturot vīnu koka mucās, tas saglabā savu raksturīgo zeltaino krāsu, iegūst smalku garšas buķeti. Ieteicams pasniegt pie desertiem, it īpaši pie smalkmaizītēm, augļu sa..
14.60€
Bez PVN:12.07€
Veids: baltais klasiskais vermuts, 15.0%Reģions: CatalunaPasniegšana: t°C 8-12, servējot - pievienojot klāt 2 olīvas, 2-3 ledus gabaliņus un apelsīna šķēlīti. Vermuts arī ir lielisks kā ikdienas aperitīvs.Lai iegūtu unikālu garšu, šajā ekskluzīvajā receptē izmanto apmēram 80 garšaugus un garšvielas,..
15.00€
Bez PVN:12.40€
Veids: sarkanais klasiskais vermuts, 15.0%Reģions: CatalunaPasniegšana: t°C 8-12, servējot - pievienojot klāt 2 olīvas, 2-3 ledus gabaliņus un apelsīna šķēlīti. Lai iegūtu unikālu garšu, šajā ekskluzīvajā receptē izmanto apmēram 80 garšaugus un garšvielas. Svaiga, mīksta, bet intensīva garša ar..
15.00€
Bez PVN:12.40€
Veids: salds deserta vīns karafē, 15.0%Vīnogu šķirnes: 100% MoscatelReģions: CatalunaPasniegšana: t°C 12, pie desertiem, kopā ar saldiem augļiemDabīgi saldais vīns ar īpašu ziedu garšu no Aleksandrijas Muscat  vīnogu šķirnes. Piemīt rožu ziedlapu un medus aromāts, un salda, samtaina garša ar pa..
19.50€
Bez PVN:16.12€
Veids: salds deserta vīns, 19.0%Vīnogu šķirnes: Tinta FranciskaPasniegšana: t°C 15, pie augļiem, desertiem, sautējumiem vai kā aperatīvuVīns no sarkanajām vīnogām, daļēji fermentējot un izturot gadiem pagrabos, iegūst rubīna krāsas vīnu ar intensīvu aromātu. Pārmērīga alkohola lietošana ir kait..
21.00€
Bez PVN:17.36€
Veids: liķieris, 17%Pasniegšana: t°C 18-20, pie kafijas tasītes, ar vaniļas saldējumu vai desertiem. Liķieris tiek izstrādāts, izmantojot tradicionālo formulu, kas sajauc krējumu un viskiju. Tā zemā alkohola saturs padara to par ideālu dzērienu jebkurā laikā.Pārmērīga alkohola lietošana ir kait..
25.00€
Bez PVN:20.66€
Veids: liķieris, 17%Pasniegšana: t°C 18-20, pie kafijas tasīties, ar vaniļas saldējumu vai desertiem. Šokolādes krējuma liķieris Tolón-Tolón tiek izstrādāts, izmantojot tradicionālo formulu, kas sajauc krējumu, kakao, lazdu riekstus un vaniļu.Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga Jūsu veselīb..
25.00€
Bez PVN:20.66€
Veids: liķieris, 17%Pasniegšana: t°C 18-20, pie kafijas tasītes, ar vaniļas saldējumu vai desertiem. Liķieris tiek izstrādāts, izmantojot tradicionālo formulu, kas sajauc krējumu un makadāmijas riekstus. Tā zemā alkohola saturs padara to par ideālu dzērienu jebkurā laikā.Pārmērīga alkohola liet..
25.00€
Bez PVN:20.66€
Parādīt 1 līdz 8 no 8 (lapuses: 1)