Navigācija
Your Cart

Baltvīni

Baltvīni

Spānija ir trešā pasaules lielākā vīna ražotājvalsts, tās vīni ir pazīstami ar izcilu garšu un kvalitāti. Katrā ģeogrāfiskajā vietā ir ļoti atšķirīgs klimats, kā rezultātā sanāk ļoti atšķirīgi vīni. Spānijas vīna tradīcijas ir vairāk kā 5000 gadus senas. Spānijā ir vairāk kā 40 vīna ražošanas reģionu, kuru kvalitāti kontrolē valsts institūcijas.

Daudzi uzskata, ka sarkanvīns – ir tāds vecākais, nopietnais brālis ģimenē, bet baltvīns – nenopietna jaunākā māsa. Patiesībā, jau sen, arī baltvīnu var uzskatīt par Spānijas vīna darīšanas seju.

Spānijas baltvīni ir sausi, pussausi, pussaldi, saldi un stiprināti. Tie ir radīti no vietējām (Albarino, Macabeo Xarello Parellada Verdejo, Airen, Viura, Palomino) un starptautiskām (Sauvignon Blanc un Chardonnay) vīnogu šķirnēm. Tie nāk no tādiem Spānijas vīna reģioniem kā Cataluna, Castilla-La Mancha, Castilla y Leon, Rioja, Penedes, Cava Valensija. Rueda reģionā ražo augsti kvalitatīvus jaunus baltvīnus no Verdejo vīnogu šķirnes, kuriem piemīt izsmalcināts svaigs aromāts ar riekstu un garšvielu niansēm. Atkarībā no salduma kategorijas pozīcijas kombinējas ar gaļu, jūras veltēm un zivīm, sieriem, vieglām uzkodām un desertiem. Daži vīni ir piemēroti kā aperitīvs vai baudīšanai pēc maltītes.

Lai radītu baltvīnu, izmanto gaišo vīnogu sulu, taču atsevišķos gadījumos var pievienot arī tumšo vīnogu sulu. Pirms fermentācijas sulu filtrē. Fermentācijas process baltvīna ražošanā norit bez ogu kauliņiem un miziņām.

Sausā vīnā – cukura saturs ir minimāls - mazāk par 0,3% un alkohola saturs 9-15%;

pussausā vīnā – cukura saturs 0,5-3%, alkohola saturs 9-15%;

pussaldā vīnā – cukura saturs 3-8%, alkohola saturs 9-15%;

saldie vīni – atšķiras no deserta vīniem ar cukura saturu, kas mazāks par 8-10% (maksimālais pieļaujamais cukura saturs ir 20%), alkohola saturs 9-15%.

Stiprināts vīns – veidots, fermentācijas perioda laikā vīnam pievienojot vīna spirtu vai brendiju. Alkohola saturs šajos vīnos svārstās no 15-25%.

Augstāks rādītājs (līdz 35% cukura) ir tikai liķiera baltvīniem un sarkanvīniem, kas ietilpst uzlaboto dzērienu grupā.

Spāņu baltvīna etiķetes atšifrējums:

Blanco – baltvīns. 

Seco – sauss. 

Semi-Seco – pus sauss. 

Semi - Dulce – pussalds. 

Dulce – salds.Veids: Sauss baltvīns, 12.5%Vīnogu šķirnes: 90% Viura, 10% VerdejoApraksts: Galda vīns ar tropu augļu notēm. Svaigs vīns, pārsvarā ar citrusaugļu piezīmēm, kas rada pārsteidzošu un patīkamu saldenskābu garšu un rūgtuma pēcgaršu. Ieteicams pasniegt pie t°C 10-12, pie zivīm, jūras veltēm, rīsiem un pa..
9.50€
Bez PVN:7.85€
Veids: Pussauss baltvīns, 13%Vīnogu šķirnes: 100% VerdejoReģions: Castilla y LeonPasniegšana: t°C 6-8, pie grilētas zivs, baltās gaļas, pastām ar gaišu mērciSpēcīgs un svaigs aromāts ar banāna un persika notīm. Piesātināta augļu garša ar fenheļa pēcgaršu. Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga..
10.10€
Bez PVN:8.35€
Veids: pussauss baltvīns, 12.5%Vīnogu šķirnes: 100% MacabeoReģions: AragonPasniegšana: t°C 8-10, pie jūras veltēm, zivīm un sieriemJaunais vīns. Skaidrs augļu aromāts ar citrusaugu un ziedu pieskaņām. Svaiga, dzīva garša ar ilgu pēcgaršu. Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga Jūsu veselībai.R..
10.40€
Bez PVN:8.60€
Veids: Salds baltvīnsIzgatavots no atlasītām 100% Verdejo vīnogām. Vīnu daļēji fermentē, līdz tas sasniedz 9%. Fermentē, lai uzturētu saldumu un radītu raksturojošos dzirkstošos burbuļus, kas rada patīkamu garšu to dzerot. Baltvīns gaiši dzeltenā krāsā ar zaļganu nokrāsu. Piemīt intensīvs augļu arom..
10.50€
Bez PVN:8.68€
Izgatavots no atlasītām Verdejo vīnogām. Pussaldais, pusdzirkstošais baltvīns ar dabiskiem burbulīšiem. Intensīvs augļu aromāts ar saldu un svaigu garšu. Pasniegšana: kā aperitīvs, pie desertiem. Satur sulfītus.Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga Jūsu veselībai.  Ražots: Bodegas de los Rios..
10.50€
Bez PVN:8.68€
Veids: sauss baltvīns, 13%Vīnogu šķirnes: 100% ChardonnayReģions: Campo de BorjaPasniegšana: t°C 8-10, pie zivju, vēžveidīgo, makaronu vai rīsu ēdieniemSvaigs un viegls vīns ar izteikti intensīvu un aromātisku, ziedu, augļu garšu, un patīkamu ilgu pēcgaršu. Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitī..
10.90€
Bez PVN:9.01€
Veids: sauss baltvīns, 12.5%Vīnogu šķirnes: 100% ViuraReģions: RiojaPasniegšana: t°C 8, pie zivīm un jūras veltēmIzturēšana: izturēts īpašās franču ozolkoka mucās, kurās no 5 līdz 7 mēnešiem notiek vīnogu sulas dubultais fermentācijas un stabilizācijas processVīns ar bagātīgu un pievilcīgu garšu, in..
10.90€
Bez PVN:9.01€
Veids: pussalds baltvīns.Izgatavots no Chardonnay vīnogām kas novāktas septembra pirmajā nedēļā. Svaigs un viegls vīns ar izteikti intensīvu un aromātisku, ziedu,augļu garšu un patīkami ilgu pēcgaršu. Ieteicamā pasniegšanas  t°C 6. Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga Jūsu veselībai. Ra..
11.00€
Bez PVN:9.09€
Veids: Pussaldais baltvīns, 12%Vīnogu šķirnes: 100% VerdejoReģions: Castilla y LeonPasniegšana: t°C 4-6, pie augļiem un kā aperatīvsIntensīvs aromāts ar citrusaugļu un persika notīm. Saldā garša ar pietiekošo skābumu piešķir vīnam lielisku līdzsvaru. Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga Jūsu..
11.60€
Bez PVN:9.59€
Veids: sauss baltvīns, 13%Vīnogu šķirnes: 100% Sauvignon BlancReģions: RuedaPasniegšana: t°C 6-8, pie jūras veltēm un risotoBaltvīns salmu dzeltenā krāsā ar tērauda nokrāsu. Piemīt sabalansēts un svaigs aromāts ar citrusaugļu un ananāsu garšu.Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga Jūsu veselībai.Ra..
11.80€
Bez PVN:9.75€
Vienu vīnogu Viura šķirnes vīns, kas pagatavots izmantojot kontrolētas fermentācijas sistēmu. Gaiša krāsa ar zaļganu toni. Piemīt intensīvs augļu aromāts, kas pasvītro vīna jaunatni. Līdzsvarota garša. Patīkams un garšīgs vīns ar ilgstošu pēcgaršu. Raksturīgs skabums piešķīr vīnam dzīvīgumu. Satur s..
11.90€
Bez PVN:9.83€
Baltvīns izgatavots no Viura vīnogām, izmantojot kontrolētas temperatūras sistēmu.Bāla krāsa ar zaļām nokrāsām.Vīnam piemīt intensīvs augļu aromāts, kas norāda uz tā svaigumu. Ar  tipisku vīna skābenu dzīvīgumu. Viegla un sabalansēta, ļoti patīkama garša ar ilgu pēsgaršu.  Satur  SULF..
11.90€
Bez PVN:9.83€
Veids: sauss baltvīns, 12%Vīnogu šķirnes: 100% ChardonnayReģions: La ManchaPasniegšana: t°C 8-10, pie zivju, vēžveidīgo, makaronu vai rīsu ēdieniemIzgatavots no organiskām vīnogām. Ziedu un augļu aromāts. Ļoti svaiga citrusaugļu garša ar ziedu niansēm. Intensīvs, noturīgs un ļoti elegants. Pārm..
12.30€
Bez PVN:10.17€
Veids: sauss baltvīns, 12.5%Vīnogu šķirnes: Xarello, Macabeo, ParelladaReģions: CatalunaPasniegšana: t°C 6-8, pie putnu, jēra, cūkgaļas ēdieniem un jūras veltēmVīnogas no ekoloģiskiem vīnogulājiem vāktas ar rokām. Vīnam piemīt maigs, izsmalcināts augļu aromāts, un svaiga, harmoniska, līdzsvarota ga..
12.90€
Bez PVN:10.66€
Veids: pussaldais baltvīns, 13%Vīnogu šķirnes: ViuraReģions: RiojaPasniegšana: t°C 8-10, pie sieriemĪpašs pussaldais vīns, kas atšķiras no pārējiem baltvīniem, jo tā fermentācija tiek apturēta, lai saglabātu daļu vīnogu cukura. Vīns ar piesātinātu, izsmalcinātu un zīdainu augļu garšu – jūtams balto ..
13.70€
Bez PVN:11.32€
Veids: sauss baltvīns, 13%Vīnogu šķirnes: VerdejoReģions: RuedaPasniegšana: t°C 10, pie jūras veltēm, baltās gaļas, makaroniem, salātiem un rīsiem Sauss, aromātisks vīns ar citrusaugļu piezīmēm un labi sabalansētu skābumu. Tropisko augļu, zaļo ābolu un anīsa aromāts, ar minerāla piezīmēm – nian..
15.75€
Bez PVN:13.02€
Veids: pussaldais baltvīns, 11.5%Vīnogu šķirnes: 100% Sauvignon BlancReģions: Ribera del GuadianaPasniegšana: t°C 6-8, pie sieriem, zivju ēdieniem, saldiem desertiem Baltais vīns ar lielu personību,spilgts, ļoti auglīgs, atstājot tīru,saldu, svaigu un noturīgu sajūtu. Intensīvs balto ziedu, tro..
15.90€
Bez PVN:13.14€
Izgatavots no Tempranillo Blanco vīnogu šķirnes. Ļoti intensīvs un svaigs vīns. Vīnam piemīt augļu aromāts (balto un Paragvajas persiku), apvienojumā ar tropiskiem augļiem (marakujas un mango), un dažādiem citrusaugļu pieskārieniem. Salikta, salda garša ar ļoti labi sabalansētu skābumu. Ļoti ilga pē..
17.00€
Bez PVN:14.05€
Vīns izgatavots no Albarino vīnogām.Pēc novākšanas vīnogas tiek šķirotas pēc manuālas šķirošanas tabulas  un pēc tam atdzesē līdz 5 ° C temperatūrai un mērcē 8 stundas.Pēc mērcēšanas vīnogas izpiež, un ievieto nerūsējošā tērauda cisternās kontrolētā temperatūrā 18 °C. Tiklīdz fermentācija ir be..
19.00€
Bez PVN:15.70€
Veids: sauss baltvīnsBaltvīns ražots no Airen vīnogām.Jauns vīns zeltaini  dzeltens ar tērauda mirdzumu, tīrs un spīdīgs. Svaiga  tropu augu garša ar balto ziedu niansēm, mutē  tā ir  līdzsvarota un svaiga un ar interesantu struktūru. Ieteicamā pasniegšanas t°C 8-10°Pārmērīga alk..
28.00€
Bez PVN:23.14€
Veids: sauss baltvīns, 13%Vīnogu šķirnes: 100% Tempranillo BlancoReģions: RiojaPasniegšana: t°C 8-10, 14-15, pie treknas zivs, jūras veltēm, anšoviem un baltās gaļasIzturēšana: jaunās franču un amerikāņu ozolkoka mucāsElegants, sarežģīts un intensīvs vīns. Vīnam piemīt Paragvajas augļu aromāts (nekt..
33.00€
Bez PVN:27.27€
Parādīt 1 līdz 21 no 21 (lapuses: 1)